STN LCD ekran cam Panel

STN LCD ekran cam Panel

Süper bükülmüş Nematic (STN) LCDsAlthough bükülmüş Nematic LCD'ler bir multiplexed zaman moda görüntülenen bilgi miktarını artırmak için tahrik, onlar açısından düşük contr. sınırlı...

Ürün ayrıntıları

Süper bükülmüş Nematic (STN) LCD'ler

Nematic LCD'ler bükülmüş bir multiplexed zaman moda görüntü bilgilerini artırmak için tahrik, düşük kontrast ve sınırlı görüş açısı açısından sınırlı olmakla birlikte. Daha yüksek çoğaltılmış görüntüler elde etmek için süper büküm teknolojisi uygulanır.

Twisted süper Nematic LCD'ler 90 ° ama daha az 360 ° büyük bir twist var. Şu anda çoğu STN görüntüler 180 ° ve 270 ° arasında bir bükülme ile yapılır. Daha yüksek büküm açık ve kapalı voltaj daha yakın birlikte koymak neden dik eşik eğrileri açılar. Dik eşikleri multiplex oranları 32 kazanılacağı büyüktür izin verir.

Ekranın bu tür LC malzeme büyük bir uğrar fazla 90 ° Döndür plaka plaka; tipik değerleri 270° ile 180° arasında değişir. Polarize bu durumda paralel LC yüzeyi ama bazı açılarda oldukça için oluşturulmuş değil. Hücre, bu nedenle, "yol gösterici ilke, Nematic LCD'ler, bükülmüş olduğu gibi" bir ışık ama bir birefringence ilke çalışmaz. Polarize, hücre kalınlık ve LC birefringence konumunu dikkatlice "kapalı" durumunda olan belirli bir renk neden için seçilir. Genellikle, kontrast oranı en üst düzeye çıkarmak için sarı-yeşil olur. Hücredeki LC twisted"süper" Bu yüksek bir multiplex oranı kullanma olanağı verecektir. Twist arttıkça, katman ortasında LC molekülleri gerilim içinde daha küçük değişikliklerden uygulamalı elektrik alanı ile hizalanır. Bu gerilim eğrisi, 240-line çoğullama kadar izin vs çok dik bir iletim için yükselişi verir.

STN teknoloji iki Renklendirmeyle, yeşil STN ve gümüş STN geliyor. STN-yeşil koyu mor vardır / siyah yeşil bir arka plan üzerinde karakterler. STN-gümüş lacivert vardır / Siyah Gümüş arka plan üzerinde karakter. Rağmen maliyet orta kademede, ama çok iyi görsel kalite vardır. Kontrast TN teknoloji için benzer.


Bir çift:HTN LCD ekran cam Panel Sonraki:Ücretsiz

Sorgulama